Jesteśmy Szkołą Sztuk Pięknych w Poznaniu

   Fotografia – Szkoła, Studium, Warsztaty, Kursy  


KRÓTKI OPIS

  • Mamy ciekawą ofertę dla uczniów, kończących szkołę średnią i zastanawiających się nad wyborem szkoły, dla studentów zastanawiających się nad rozszerzeniem swoich możliwości zawodowych,
    oraz osób chcących stworzyć portfolio z charakterystyczną dla siebie nutą, i jeszcze dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności i pasje.

W pierwszej fazie nauka fotografii obejmuje praktyczne i techniczne umiejętności, które wykorzystasz podczas realizacji swojego rocznego projektu. Projekt ten będziesz rozwijać etapami, wspierając się udziałem w warsztatach, wykładach i sesjach fotograficznych.
Razem z wykładowcami szkoła  wspiera ambitnych słuchaczy, rozwijając ich umiejętności, tak aby mieli oni sukcesy w pracy zawodowej i artystycznej, by tym samym, zwiększyć ich szansę zatrudnienia na rynku pracy.

Czego możesz oczekiwać

Szkoła sowa-edu oferuje poza zjazdami zarówno dostęp do studia fotograficznego, jak i do sprzętu oświetleniowego, ciemni oraz pracowni wyposażonej w laptopy, potrzebne do cyfrowej obróbki zdjęć.
Studenci mają również możliwość uczestniczyć w nieobowiązkowych kursach na terenie szkoły, takich jak na I roku kurs Photoshopa,  natomiast na II roku Adobe InDesign  na potrzeby  fotografii wydawniczej.
Jako student szkoły sowa-edu masz możliwość otrzymać zaświadczenie uprawniające Cię do zniżki studenckiej na programy Adobe.

Nauka wymaga od studentów czasu i zaangażowania. Dlatego oprócz obecności na zajęciach, będziesz musiał poświęcić wiele czasu i zdolności do samodzielnego studiowania poza szkołą, aby zrealizować cele programu.

Po roku nauki

otrzymasz Certyfikat Ukończenia Rocznej Szkoły, specjalność Fotografia
Student po roku nauki (2 semestry) oprócz certyfikatu, zdobywa  podstawową wiedzę w dziedzinie  fotografii studyjnej, reklamowej, dokumentu, portretu i ciemni oraz umiejętności w stopniu podstawowym obsługi programów Adobe Photoshop.

Po dwóch latach nauki

otrzymasz zawód Plastyk – specjalność Fotograf
Student po drugim roku nauki (4 semestry) otrzymuje Dyplom Ukończenia Policealnej Dwuletniej Szkoły, zdobywając zaawansowaną wiedzę  technik foto (studio i światło),  portretu, fotografii streetowej, artystycznej i produktu  oraz umiejętności w stopniu podstawowym  w dziedzinie  filmu video (motion graphic).


Drzwi Otwarte w Szkole Sowa-Edu

Drzwi Otwarte

Drzwi otwarte mają na celu dostarczenie wiedzy na temat istoty nauczania w naszej szkole. Dotyczy pomysłów i projektów edukacyjnych oraz rozmowy na temat odpowiedniego wyboru specjalizacji przez naszych przyszłych studentów.

Sowa-edu Szkoła Sztuk Pięknych

O Szkole

Oferujemy 5 specjalizacji oraz wiele kursów z różnej dziedziny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wejdź w nasze zakładki strony sowa-edu.pl i znajdź specjalizację dla siebie lub idealny kurs na odpowiednim poziomie i podążaj za swoją pasją.


 PROGRAM FOTOGRAFII


PRACE STUDENTÓW Z FOTOGRAFII

fotografia zrealizowana, jako praca końcowa przez Anastazję Oshipkową

 Projekt fotograficzny “Miasto nocą” –  nazwa “Ogłuszająco cicho aż do rana”.

Zdecydowałam, że moje zdjęcia będą ukazywać zjawisko nieoczywistości tego, co widzimy, albo tego, co nam się wydaje że widzimy nocą.  Wymuszonej samotności zarówno miasta, jak i człowieka, pozostającego sam na sam ze swoimi myślami i interpretacjami otaczającej go rzeczywistości o tej porze doby .


WYKŁADOWCY


REKRUTACJA DO ROCZNEJ I DWULETNIEJ SZKOŁY FOTOGRAFII

Wysokość czesnego za studium ustalono za rok 2020/2021

4100 PLN

opłata do wyboru:
2 raty po 2080 PLN lub
9 rat po 469 PLN  lub
11 rat po 395 PLN jest możliwe, wtedy należy rozpocząć płatność za szkołę od miesiąca sierpnia.
Wpłata rekrutacyjna 400 PLN.

 Koszt  nauki zawiera również:

– zaświadczenie o kontynuacji nauki (dla ZUS)
– dyplom i świadectwo ukończenia Studium w języku polskim i angielskim
– oraz przeglądy/egzaminy semestralne.

 Wymagane dokumenty:

Wypełnij formularz rekrutacyjny, znajdujący się poniżej i wyślij.
Pamiętaj, przychodząc podpisać umowę, zabierz ze sobą 2 fotografie (4,5×6,5cm), świadectwo ukończenia średniej szkoły, dowód osobisty (do wglądu) oraz opłatę rekrutacyjną lub kserokopie dowodu wniesienia opłaty na konto szkoły.

 WAŻNE INFO DLA STUDENTÓW

O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

Nauka trwa dwa lata (4 semestry). Nie mniej możesz skończyć naukę po roku.
Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie w wybrany dzień weekendu i trwają od października do połowy czerwca.
Dla chętnych wystawiamy zaświadczenia uprawniające do zniżki studenckiej na programy Adobe.
Ponadto dla studentów szkoły i studium spoza kraju oferujemy kurs języka polskiego dla obcokrajowców  www.sowa-lingua.pl

Uwaga

Wysokość czesnego może wzrosnąć w przyszłych latach dla nowych i stałych studentów, zgodnie z inflacyjną kwotą ustaloną przez rząd.


Ważne info

Biuro szkoły czynne od 1. września do 15. czerwca (pon.- pt. godz. 15.30- 18.00)
Podczas wakacji proszę umawiać się na spotkanie w biurze telefonicznie lub mailowo

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, 60-237 Poznań
BZWBK: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Email

szkola@sowa-edu.pl

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

ZAPISZ SIĘ

Wypełnij Formularz rekrutacyjny

W okresie letnim (od połowy czerwca do września) na spotkanie rekrutacyjne umawiasz się mailowo lub telefonicznie.

Raty:

Szkoła:

Studium zaawansowane:

Specjalizacja:

 Zadaj pytanie