Jesteśmy Szkołą Sztuk Pięknych

OPIS SPECJALIZACJI


 • Mamy ciekawą ofertę dla uczniów, kończących szkołę średnią i zastanawiających się nad wyborem szkoły, dla studentów zastanawiających się nad rozszerzeniem swoich możliwości zawodowych oraz osób chcących stworzyć portfolio z charakterystyczną dla siebie nutą, i jeszcze dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności i pasje.
 • W pierwszej fazie nauka fotografii obejmuje praktyczne i techniczne umiejętności, które wykorzystasz podczas realizacji swojego rocznego projektu. Projekt ten będziesz rozwijać etapami, wspierając się udziałem w warsztatach, wykładach i sesjach fotograficznych.
  Razem z wykładowcami szkoła  wspiera ambitnych słuchaczy, rozwijając ich umiejętności, tak aby mieli oni sukcesy w pracy zawodowej i artystycznej, by tym samym, zwiększyć ich szansę zatrudnienia na rynku pracy.

Czego możesz oczekiwać

Szkoła sowa-edu oferuje poza zjazdami zarówno dostęp do studia fotograficznego, jak i do sprzętu oświetleniowego, ciemni oraz pracowni wyposażonej w laptopy, potrzebne do cyfrowej obróbki zdjęć.
Studenci mają również możliwość uczestniczyć w nieobowiązkowych kursach na terenie szkoły, takich jak na I roku kurs Photoshopa,  natomiast na II roku Adobe InDesign  na potrzeby  fotografii wydawniczej.
Jako student szkoły sowa-edu możesz otrzymać zaświadczenie, uprawniające Cię do zniżki studenckiej na programy Adobe.

Nauka wymaga od studentów czasu i zaangażowania.Oprócz obecności na zajęciach, każdy student musi poświęcić wiele czasu na samodzielną pracę poza szkołą, aby zrealizować cele programu.

Absolwenci po roku nauki (2 semestry) otrzymują Świadectwo i Dyplom Ukończenia Rocznej Szkoły – specjalność Fotografia, zdobywając umiejętności w stopniu podstawowym obsługi programu Adobe Photoshop oraz podstawowe umiejętności warsztatowe w dziedzinie fotografii studyjnej, produktowej, reportażu i portretu.

 PROGRAM FOTOGRAFII I rok


WYBRANE PRACE STUDENTÓW


Anastazja Oshipkowa – Projekt fotograficzny “Miasto nocą” –  ogłuszająco cicho aż do rana”.

Zdecydowałam, że moje zdjęcia będą ukazywać zjawisko nieoczywistości tego, co widzimy, albo tego, co nam się wydaje że widzimy nocą.  Wymuszonej samotności zarówno miasta, jak i człowieka, pozostającego sam na sam ze swoimi myślami i interpretacjami otaczającej go rzeczywistości o tej porze doby .

WYKŁADOWCY


Zajęcia fotografii w Sowa-edu prowadzą artyści-fotograficy z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wykładowcy Ci budzą wśród naszych studentów szacunek za swój profesjonalizm i zaangażowanie. Ponieważ potrafią podejmować zarówno działania sprawiające, że nauka fotografii staje się dla studentów bardziej przyjazna, jak również dostosowana do ich potrzeb.

REKRUTACJA DO ROCZNEJ I DWULETNIEJ SZKOŁY FOTOGRAFII


WYSOKOŚĆ CZESNEGO ZA ROK SZKOLNY 2021/2022
wynosi 4600  PLN,
z możliwością wyboru płatności w ratach:

– 9 rat po 511 PLN
– 10 rat po 460 PLN  (jest możliwe, wtedy jednak pierwszą ratę należy wpłacić w miesiącu sierpniu).
Obowiązkowa opłata rekrutacyjna wynosi 400 PLN 

Naszym studentom zapewniamy również:

– zaświadczenie o kontynuacji nauki (dla ZUS)
– dyplom i świadectwo ukończenia Studium w języku polskim i angielskim
– oraz przeglądy/egzaminy semestralne.

 Wymagane dokumenty:

Wypełnij formularz rekrutacyjny, znajdujący się poniżej i wyślij.
Pamiętaj, przychodząc podpisać umowę, zabierz ze sobą 2 fotografie legitymacyjne (3,5×4,5cm), świadectwo ukończenia średniej szkoły, dowód osobisty (do wglądu) oraz opłatę rekrutacyjną lub kserokopie dowodu wniesienia opłaty na konto szkoły.

 WAŻNE INFO DLA STUDENTÓW

O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

Nauka trwa dwa lata (4 semestry). Nie mniej możesz skończyć naukę po roku.
Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie w wybrany dzień weekendu i trwają od października do połowy czerwca.
Dla chętnych wystawiamy zaświadczenia uprawniające do zniżki studenckiej na programy Adobe.
Ponadto dla studentów szkoły i studium spoza kraju oferujemy kurs języka polskiego dla obcokrajowców  www.sowa-lingua.pl

.

UWAGA

 • Wysokość czesnego może wzrosnąć w przyszłych latach dla nowych i stałych studentów, zgodnie z inflacyjną kwotą ustaloną przez rząd.
 • Absolwenci naszej szkoły, zapisując się na kolejną specjalizację są zwolnieni z opłaty wpisowej, czyli otrzymują zniżkę w wysokości 400zł.

Ważne info

Biuro szkoły czynne od 1. września do 15. czerwca (pon.- pt. godz. 15.30- 18.00)
Podczas wakacji proszę umawiać się na spotkanie w biurze telefonicznie lub mailowo

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, 60-237 Poznań
Santander: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Email

szkola@sowa-edu.pl

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

ZAPISZ SIĘ


Wypełnij Formularz rekrutacyjny

W okresie letnim (od połowy czerwca do września) na spotkanie rekrutacyjne umawiasz się mailowo lub telefonicznie.

  Raty:

  Szkoła:

  Studium zaawansowane:

  Specjalizacja:

   Zadaj pytanie