Kursy Kierunkowe Przygotowawcze do egzaminów wstępnych do Szkół:
Artystycznych i na Architekturę.

  • Na Uniwersytet Artystyczny dla wszystkich kierunków pomagamy kandydatom przygotować wymagane Portfolio, na które składają się:
    – prace rysunkowe wykonane w formacie 100×70 cm. Studium postaci, martwej natury w dowolnej technice (ołówek, pastel, węgiel, tusz itp.),
    – prace malarskie w formacie zbliżonym do 100×70 cm. Studium postaci, martwej natury, pejzażu w dowolnej technice malarskiej (olej akryl, tempera itp.).
  • Na Architekturę na Politechnikę pomagamy kandydatom przygotować się do egzaminu stacjonarnego, odbywającego się na Politechnice.

1. Animację

W zakresie animacji pomożemy kandydatowi przygotować portfolio składające się z filmiku do 2 min. w formacie mp4, w którym są etiudy animacyjne  w różnych technikach oraz PDF z pracami kierunkowymi na które składają  się :

  • scenopisy,
  • projekty plastyczne postaci lub scenografii,
  • scenariusze, ilustracje, mogą to być też komiksy.

Ponad to, w trakcie kursu poznasz różne techniki animacyjne, jak również 12 zasad dobrego ruchu w animacji.

Co przynieść na pierwsze zajęcia?
szkicownik, ołówki, gumkę oraz głowę pełną pomysłów.


3. Architekturę na Politechnikę i UAP

Format prac 50 x 70 cm jest wymagany na egzaminie stacjonarnym na Architekturę (Politechnika). Jak również, do portfolio na kierunkowy egzamin na UAP.

Na kursach kierunkowych przygotowawczych pomożemy Wam opanować kompozycję przestrzenną w różnych kontekstach, z uwzględnieniem skali, proporcji i relacji z otoczeniem, np. przestrzeń miejską widzianą w perspektywie z poziomu wzroku człowieka,  z lotu ptaka, itd…

Co przynieść na pierwsze zajęcia?
kilka arkuszy białego bristolu  komplet ołówków miękkich o różnej twardości; gumki: szarą-chlebową i białą; nożyk do ostrzenia lub temperówkę; 4 szt. klamerek biurowych; teczkę do przenoszenia rysunkówP

2.   Grafikę

Na kierunek grafiki pomożemy kandydatowi przygotować około 5-ciu prac projektowych, jak: plakat, znaki graficzne, logo, typografie, ilustracje.
Prace te mogą być wykonane metodą tradycyjną lub przy użyciu technik cyfrowych/komputerowych.
Przygotujemy kandydatów również do rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej drogą online, połączonej z prezentacją nadesłanych wcześniej prac.
Co przynieść na pierwsze zajęcia?
szkicownik A4 lub A3;  komplet ołówków miękkich o różnej twardości; gumki: szarą-chlebową i białą; nożyk do ostrzenia.
Więcej o zajęciach przygotowawczych na grafikę dowiesz się w zakładce “Program szkoły”

Zobacz również na www.kurs-rysunku.info