Photoshop jest potężnym narzędziem – w dobie internetu jego znajomość to podstawa pracy z obrazem. Poznawanie na własną rękę nawet najprostszych funkcji jest żmudnym procesem, który może znudzić nawet najbardziej wytrwałych, dlatego podczas kursu skupimy się na najczęściej używanych narzędziach i ich najbardziej aktualnym zastosowaniu.
Mamy również ciekawą propozycję kursów fotografii dla młodzieży

kurs dla dzieci 12-15


Czy nauka Photoshopa tak wcześnie ma sens?

Oczywiście! Nikt nie powiedział przecież, że program służy tylko do skomplikowanych operacji.
Uczestnicy odkryją narzędzia poprzez zabawę obrazem – od fotomontażu przez proste animacje czy nawet tworzenie własnych memów. Ograniczeniem może  być jedynie wyobraźnia, która na pewno będzie stale pobudzana w duchu wspólnej, kreatywnej pracy.

kurs dla młodzieży 16-19 lat


Spędzanie wolnego czasu przed ekranem to już standard – trudno z tym walczyć, jednak można postarać się, by nie był on tylko bezproduktywną odskocznią od szkolnych zajęć.
Photoshop może służyć do kreatywnej, graficznej zabawy, jednak co bardziej istotne opanowanie jego podstaw będzie przydatnym narzędziem – stockowe filtry Instagrama okażą się nudne,
w porównaniu z możliwościami szybkiej edycji. Zdjęcia z Facebooka będą wyglądały lepiej po croppowaniu i odpowiednim eksporcie.
A gdy zajdzie taka potrzeba, to zrobienie ciekawie wyglądającego plakatu, ogłoszenia czy slajdu na prezentację w szkole, również nie będzie żadnym problemem.
Chętni mogą również liczyć na wskazówki, dotyczące przygotowania swoich prac w formie portfolio w formie cyfrowej, jak i poprawnej kalibracji do późniejszego druku.


Kiedy odbywają się Kursy?

Proponujemy zajęcia w niedziele
– spotkania dla obu grup  będą trwały 3 godz.  1 x w tygodniu
Kurs będzie realizowany przy minimum 7. osobach.
Drogą kompromisu możemy zmienić dzień i godzinę rozpoczęcia zajęć.

Kto prowadzi zajęcia?

Zajęcia poprowadzi Andrzej Szwabe – młody artysta – fotograf.
Cyfrową obróbką obrazu zajmuje się od lat i stanowi ona stały element jego prac artystycznych. Jego prace znalazły się na kilku wystawach, w tym w poznańskim Centrum Kultury Zamek.