Jesteśmy Szkołą Sztuk Pięknych w Poznaniu

STUDIUM FOTOGRAFII


II rok szkoły fotografii, zwany również Studium fotografii dla zaawansowanych, daje możliwość dołączenia do grupy osobom z zewnątrz, mających opanowane podstawy fotografii. Nie mniej osoby, które chcą dołączyć do drugiego roku (studium zaawansowanego) są zobowiązane przedstawić swoje portfolio.

KRÓTKI OPIS


Kolejny rok intensywnej nauki fotografii daje wiedzę i umiejętności na poziomie zawodowym i artystycznym.  Nauka w  Rocznym Studium jest skierowana do osób zainteresowanych fotografią  zaawansowaną, jak również  montażem krótkich form audiowizualnych komercyjnych i artystycznych. Skorzystaj z doświadczeń profesjonalnych wykładowców z Uniwersytetu Artystycznego.
Nie mniej osoby, które chcą dołączyć do drugiego roku (studium zaawansowanego) są zobowiązane przedstawić swoje portfolio. Zobacz również propozycje szkoły fotografii od podstaw

Absolwent po ukończeniu  Policealnej Szkoły Fotografii otrzymuje świadectwo i dyplom, uzyskując zawód Plastyka – specjalność fotograf. Ponadto pogłębia w stopniu zaawansowanym wiedzę i umiejętności warsztatowe w fotografii portretu, fotoreportażu, fotografii kreacyjnej i reklamowej.

 PROGRAM STUDIUM FOTOGRAFII


Podczas zajęć fotografii zaawansowanej – artystycznej:
Poznasz zaawansowane zasady i reguły kompozycji fotografii, organizacje planu zdjęciowego, rodzaje planów, świateł oraz ich zastosowanie w studio i w plenerze.
Dowiesz się jak profesjonalnie przygotować i przedstawić cykl fotografii.
Będziesz brał udział w pracy na małym planie zdjęciowym (fotografia produktu). Jak również poznasz zasady komponowania i budowania małego i dużego planu zdjęciowego – ćwiczenia.
Podczas pracy z modelem (fotografia portretowa) dowiesz się, jakie są zasady pracy z modelem w studio fotograficznym. Natomiast, wykonując portret grupowy, nauczysz się zasad komponowania planu wielopostaciowego.
Istotne są również zasady i rodzaje oprawiania i ekspozycji prac, jak również dopasowanie oprawy do stylistyki dzieła.

Program obejmuje:

  • Alternatywne procesy
  • Analogowe umiejętności ciemni
  • Cyfrowy przepływ pracy
  • Historię fotografii, dotyczącą krytycznego patrzenia na fotografie
  • Umiejętności studyjne z uwzględnieniem użycia kamer średniej i dużej wielkości
  • Drukowanie, skanowanie i zarządzanie kolorami.

Równolegle będziesz tworzyć portfolio fotografa – oryginalne i indywidualnie dopasowane do Twojego stylu, poszerzając jednocześnie wiedzę fotograficzną w tym zakresie, dzięki zrozumieniu profesjonalnych procesów przygotowawczych.
Twój roczny projekt będzie głównym przedmiotem nauki. Będziesz go rozwijać etapami, wspierając się ćwiczeniami na warsztatach, na wykładach i sesjach fotograficznych. Podczas rocznej nauki gwarantujemy intensywną pracę w studio fotograficznym. Tak, abyście potem mogli nabyte doświadczenia, wykorzystywać w swojej samodzielnej pracy komercyjnej i artystycznej.

Dodatkowa Propozycja programowa

Dla uczestników zajęć mamy również propozycję nauki podstaw realizacji video. Nie mniej tylko wtedy, gdy grupa zdecyduje się na te propozycję pod koniec I roku.
Program jest opracowany i realizowany w taki sposób, by słuchacz potrafił  za pomocą programu komputerowego samodzielnie  zrealizować krótkie video na potrzeby, np. Internetu.

Metody realizacji programu

Zajęcia obejmują ćwiczenia warsztatowe, cykl projekcji oraz konsultacje dotyczące  zaproponowanych tematów.
Po roku nauki student powinien wykonać na poziomie zaawansowanym fotografię produktu, portret, a także potrafić wykorzystać fotografie w ilustracji i reklamie, itd..
W ocenie końcowej będą brane pod uwagę kreatywność i oryginalność pomysłu, adekwatność użytych środków do treści pracy, kompozycja, dbałość o szczegóły i techniczne rozwiązania.

WYKŁADOWCY STUDIUM


WYBRANE PRACE  Z KIERUNKU FOTOGRAFII


 

Wybrane prace naszych słuchaczy podczas nauki w sowa-edu