Concept Art - Paulina Stryba Alex2 Alex Sdeli Alex1 Concept Art - Klaudia Bezak

Studium Concept Art Zaawansowane  


Studium concept artu zaawansowane trwa 1 rok i jest skierowane do osób, które chcą zgłębić w stopniu zaawansowanym wiedzę grafiki koncepcyjnej oraz umiejętności
posługiwania się programem Adobe Photoshop służącym do tworzenia ilustracji oraz Blender służący do budowania grafiki 3d, animacji.
Wymagana jest obsługa programów Adobe Photoshop, Blender oraz umiejętności tworzenia grafiki koncepcyjnej w stopniu podstawowym.

PROGRAM STUDIUM

  • Realizując swoje projekty na poziomie zaawansowanym, będziesz nadal eksperymentować ze współczesnymi koncepcjami, tematami i pomysłami, czerpiąc z tradycyjnych metod po współczesne techniki eksperymentalne.
  • Nadal będziesz otrzymywać wiele korekt, informacji,wskazówek, dotyczących tworzenia szkicu, czy projektowania światła (światło pozwala stworzyć ciekawą lokacje, nadaje ilustracji klimatu), jak również przy dobieraniu tekstury, tła, kolorowaniu, postprodukcji.
  • Nabędziesz umiejętności posługiwania się w stopniu zaawansowanym programami graficznymi 2d, jak również poznasz nowoczesne techniki z zakresu grafiki 3d , animacji i nauczysz się stosować je w swoich konceptach i ilustracjach.

Concept art jest grafiką koncepcyjną – rodzajem ilustracji, za pomocą której możesz wyrazić i zaprezentować własną ideę, nastrój.
Concept art ma zastosowanie w:
– rozwoju wizualizacji w tradycyjnych animacjach.
– filmach fantasy (takim sztandarowym przykładem są postacie i budowle w trylogii filmowej “Władca Pierścieni”)
– grach komputerowych lub w komiksach.

Alex Sharko

WYKŁADOWCY STUDIUM CONCEPT ART


METODY REALIZACJI PROGRAMU


Zapewniamy kreatywne środowisko stworzone przez praktykujących artystów i specjalistów, którzy będą aktywnie opiekować się twoim rozwojem i zachęcać do dalszej pracy poprzez korekty
podczas zajęć oraz zadania domowe.
Podstawową formą prowadzenia zajęć są prezentacje połączone z ćwiczeniami i pokazami praktycznymi z udziałem uczestników zajęć.
Oprócz ćwiczeń technicznych, jest także realizacja prac opartych na pomysłach i założeniach uczestników, będących próbą stworzenia skończonych projektów artystycznych w oparciu o proponowane tematy.

Ważne info

Biuro szkoły czynne od 1. września do 15. czerwca (pon.- pt. godz. 15.30- 18.00)
Podczas wakacji proszę umawiać się na spotkanie w biurze telefonicznie lub mailowo

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, 60-237 Poznań
Santander: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Email

szkola@sowa-edu.pl

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935