Jesteśmy Szkołą Sztuk Pięknych w Poznaniu

SZKOŁA ROCZNA I DWULETNIA UX DESIGN – USER EXPERIENCE DESIGN


KRÓTKI OPIS


Specjalizacja ta ma na celu wyposażyć uczestników w standardowe metody projektowania User Experience Design. Ma uświadomić szersze konteksty społeczne, etyczne i psychologiczne, odbiorcy końcowego, które są istotne podczas wykonywania projektu.
Wzrasta zapotrzebowanie na projektantów, którzy potrafią łączyć swoje umiejętności twórcze z uwzględnieniem ludzkich zachowań i kontekstów.

Podczas zajęć będziesz wykorzystywać nie tylko teorię, ale poznasz wiele metod i narzędzi, po to, by zaspokoić potrzeby użytkowników (rozwinąć się jako User Expierence Designer).
W celu zmierzenia użyteczności nauczysz się weryfikować swoje koncepcje projektowe, na podstawie opinii i badań z użytkownikami.
Dowiesz się, co to jest interfejs użytkownika (User Interface), i w jaki sposób możesz stworzyć bardziej przyjazną dla użytkownika stronę internetową, aplikację mobilną lub aplikację webową.
Kompleksowa praktyka pozwoli Ci prototypować, projektować i tworzyć interfejsy użytkownika dla usług cyfrowych w różnych kontekstach.
Otrzymasz rekomendacje, opinie i wskazówki, jak zidentyfikować potrzeby i zachowania użytkowników, a także skąd czerpać pomysły projektowe, i jak zaprojektować makiety i testować je.

Specjalizacja ta jest dla:

– managerów, liderów i członków zespołów zarządzających projektami, którzy chcą pogłębić swoje teoretyczne i koncepcyjne rozumienie tej dziedziny,
– projektantów graficznych, chcących nauczyć się przekraczania granic ekranu komputera, szukających sposobu na rozwijanie nowych umiejętności, by skutecznie tworzyć i rozwijać produkty i usługi cyfrowe,
– dla osób, które mogą mieć doświadczenie w psychologii, socjologii lub antropologii, itd., i chcą w konkretny sposób realizować swoje pomysły, chcą zdobyć doświadczenie w koordynowaniu prac UX oraz chcących być praktykiem UX.

Czego możesz oczekiwać

Przygotujemy Cię do pracy w rozwijającej się dziedzinie zawodowej lub do dalszej edukacji, dając możliwość rozwijania się, poprzez praktykę, ambitny program i kontakt z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z branży.
Studenci pracują za pomocą programów Axure RP, Sketch, Adobe XD. Podczas trwania nauki otrzymujesz wersję edukacyjną programu Axure RP oraz zaświadczenie upoważniające, do zniżki na programy Adobe.
Zobacz również co proponuje specjalizacja  Grafiki

Po roku nauki


Uczestnik otrzyma Certyfikat Ukończenia Rocznej szkoły UX Design
po roku nauki (2 semestry) oprócz świadectwa i certyfikatu Rocznej Szkoły, zdobywa umiejętności  w obsłudze programów  Axure Pro, Adobe XD, Sketch oraz  umiejętności  User Experience Design. Będzie miał również możliwość stworzenia własnego unikalnego portfolio.

PROGRAM UX DESIGN


Tematy omawiane podczas zajęć UX Design: Analiza potrzeb, Strategia, Prototypowanie, Testy użyteczności, Myślenie projektowe, Zasady projektowania, Warsztaty kreatywne.

 • Poznasz i będziesz wdrażać najważniejsze pojęcia, metody i narzędzia UX w proces projektowy z nastawieniem na skuteczne realizowanie wymagań rynkowych i biznesowych.
 • Nauczysz się dostosowywać metody UX do typu projektu.
 • Będziesz umieć rozpoznawać potrzeby użytkowników poprzez zastosowanie odpowiednich metod badawczych (jakościowych i ilościowych).
 • Dowiesz się, jak korzystać z narzędzi: Axure RP, Sketch oraz Adobe XD, służących do projektowania, prototypowania i testowania stworzonych projektów.
 • Portfolio projektu jakie stworzysz, będzie wynikiem doświadczeń nabytych podczas rocznej nauki.
 • Zostaniesz wprowadzony do User Experience Design poprzez prezentację i wykład  skoncentrowany na zagadnieniach dotyczących,  rozwoju pomysłów XX i XXI wieku w projektowaniu i badaniu wzajemnego przenikania się teorii i kultury. Zajęcia te rozwiną szerszej Twoją wiedzę i rozumienie społecznych, praktycznych i kulturowych idei oraz praktyk i zjawisk współczesnego designu i mediów.
 • Zapoznasz się z podstawową praktyką projektowania graficznego, a zwłaszcza z wizualizacją informacji i typografią. Zostaniesz zaznajomiony z tym, jak elementy graficzne, takie jak, formy geometryczne i kształty są łączone w celu wytworzenia znaczących komunikatów wizualnych.
 • Poznasz podstawowe umiejętności technologii internetowych, w tym, sposób pracy z różnymi mediami . Jak również umiejętności tworzenia układów ustrukturyzownych (połączonych elementów w całość) i responsywnych (dostosowywanych do szerokości ekranów telefonów i komputerów).

Metody realizacji programu

Uczestnicy specjalizacji UX Design pracują w grupach projektowych, realizując pod okiem wykładowcy wszystkie etapy produktu. Począwszy od koncepcji do zaawansowanego przetestowanego prototypu. Program  realizowany jest w formie konsultacji, wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez praktyków w pracowniach komputerowych.
Tematy projektów  proponuje wykładowca. Na każdym etapie realizacji projekt jest omawiany i oceniany przez wykładowców.
Na zajęcia również zapraszani są goście – profesjonaliści z branży.

PRACOWNIE SZKOŁY


Nowoczesne pracownie szkoły wyposażone są w komputery stacjonarne, laptopy, tablety graficzne, sprzęt sieciowy, routery oraz projektory. Wyposażenie to pozwala na wyświetlanie wysokiej jakości obrazu i prowadzenie znakomitych prezentacji podczas zajęć.

REKRUTACJA DO ROCZNEJ I DWULETNIEJ SZKOŁY GRAFIKI KOMPUTEROWEJ


O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń

WYSOKOŚĆ CZESNEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

4900 PLN

opłata do wyboru:
2 raty po 2500 PLN lub
9 rat po 590 PLN  lub
 
Wpłata rekrutacyjna 400 PLN.

 Naszym studentom zapewniamy również:

– zaświadczenie o kontynuacji nauki (dla ZUS)
– dyplom i świadectwo ukończenia Studium w języku polskim i angielskim
– przeglądy/egzaminy semestralne.

 WYMAGANE DOKUMENTY:

– wypełniony formularz rekrutacyjny (poniżej) i  fotografie (4,5×6,5cm)
Pamiętaj, przychodząc podpisać umowę, zabierz ze sobą dowód osobisty (do wglądu), świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz opłatę wpisową lub kserokopie dowodu wniesienia opłaty na konto szkoły.

WAŻNE INFO DLA STUDENTÓW

O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

Nauka trwa od października do połowy czerwca.
Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie w wybrane dnie weekendu.
Podczas trwania nauki otrzymujesz wersję edukacyjną programu Axure Pro oraz zaświadczenie upoważniające, do zniżki na programy Adobe.
Ponadto dla studentów szkoły i studium  spoza Polski oferujemy kurs języka polskiego dla obcokrajowców  www.sowa-lingua.pl

.

UWAGA

 • Wysokość czesnego może wzrosnąć w przyszłych latach dla nowych i stałych studentów, zgodnie z inflacyjną kwotą ustaloną przez rząd.
 • Absolwenci naszej szkoły, zapisując się na kolejną specjalizację są zwolnieni z opłaty wpisowej, czyli otrzymują zniżkę w wysokości 400zł.

Ważne info

Biuro szkoły czynne od 1. września do 15. czerwca (pon.- pt. godz. 15.30- 18.00)
Podczas wakacji proszę umawiać się na spotkanie w biurze telefonicznie lub mailowo

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, 60-237 Poznań
Santander: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Email

szkola@sowa-edu.pl

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

ZAPISZ SIĘ


FORMULARZ REKRUTACYJNY

Podczas wakacji na spotkanie rekrutacyjne umów się mailowo lub telefonicznie

  Raty:

  Szkoła:

  Studium zaawansowane:

  Specjalizacja:

  NAPISZ DO NAS

  .