Jesteśmy Szkołą Sztuk Pięknych

  CONCEPT ART – SZKOŁA ROCZNA I DWULETNIA W POZNANIU


OPIS SPECJALIZACJI


Concept art jest nową, dynamicznie rozwijającą się dziedziną sztuki, która ma szerokie zastosowanie w projektowaniu gier komputerowych, filmach, animacjach oraz przemyśle samochodowym. Dlatego tez, umiejętność tworzenia sztuki concept artu staje się coraz lepiej opłacana na rynku komercyjnym.

Proponujemy jedne z niewielu w Europie kompleksowych zajęć Concept artu (rysunku cyfrowego)

Jesteśmy ciekawą szkołą dla uczniów, kończących szkołę średnią i zastanawiających się nad wyborem szkoły, dla studentów zastanawiających się nad rozszerzeniem swoich możliwości zawodowych oraz dla osób chcących stworzyć portfolio z charakterystyczną dla siebie nutą i jeszcze dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności i pasje. Zobacz również kurs concept artu

Czego możesz oczekiwać

Słuchacze szkoły mają możliwość (bezpłatnego) dokształcania się na dodatkowych kursach. Na I roku proponujemy Adobe Photoshop.
Ponadto może otrzymać zaświadczenie, uprawniające do zniżki studenckiej na programy Adobe.

Nauka wymaga od studentów czasu i zaangażowania. Oprócz obecności na zajęciach, każdy słuchacz musi poświęcić wiele czasu na samodzielną pracę poza szkołą, aby zrealizować cele programu. Dodatkowo słuchacz ma  kontakt merytoryczny z wykładowcami w grupie zamkniętej na FB i Discord.
Zajęcia opierają się od pierwszego zjazdu na praktyce i ćwiczeniach.

WYSTAWA ONLINE 2021

WYSTAWA ONLINE 2020

Po roku nauki (2 semestry) otrzymasz Dyplom Ukończenia Rocznej Szkoły, specjalność Concept art, zdobywając w stopniu podstawowym umiejętności obsługi programów Adobe Photoshop (grafika 2d) i Blender (grafika 3d), jak również podstawową umiejętność digital painting (cyfrowy rysunek).

Absolwent po ukończeniu nauki otrzymuje dyplom ukończenia Policealnej Dwuletniej Szkoły. Zawód Plastyka–specjalność Concept artysta. Ponadto pogłębia w stopniu zaawansowanym umiejętności obsługi programów Adobe Photoshop 2d, Blender (grafika 3d i animacja) oraz zaawansowaną umiejętność digital painting (cyfrowy rysunek).

PROGRAM CONCEPT ARTU


Podstawą programową specjalizacji Concept artu jest nauka tworzenia grafik koncepcyjnych, ilustracji 2D oraz grafiki 3D. Ilustracje tworzone przez koncept artystów przenoszą nas w intrygujący świat pełen fantazji, kreacji, emocji i zabawy.

  • Przedmiot obowiązkowy dla wszystkich słuchaczy:  Digital painting (Pracownia I , Pracownia II)
  • Przedmiot fakultatywny (dodatkowy) realizowany jest w wybranej przez słuchacza opcji: Rysunek tradycyjny lub Grafika 3d (Blender)

Podczas podpisania umowy, dokonaj wyboru przedmiotu fakultatywnego w biurze szkoły.

KILKA PRAC SŁUCHACZY I WYKŁADOWCÓW CONCEPT ARTU


ILUSTRACJE W 2D (digital paiting)

WYKŁADOWCY


Niezależni ilustratorzy, kreatorzy i graficy tworzą w dwóch rodzajach mediów cyfrowym i tradycyjnym.  Jako wysokiej klasy specjaliści oraz pedagodzy uczą i inspirują naszych słuchaczy w sowa-edu.

Skontaktuj się z nami

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, Poznań
Konto Szkoły
Santander: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

Email

szkola@sowa-edu.pl