CONCEPT ART - PAINTING DIGITAL

OPIS SPECJALIZACI

Concept art jest nową, dynamicznie rozwijającą się dziedziną sztuki, która ma szerokie zastosowanie w projektowaniu gier komputerowych, filmach, animacjach oraz przemyśle samochodowym. Dlatego tez, umiejętność tworzenia sztuki concept artu staje się coraz lepiej opłacana na rynku komercyjnym.
Jesteśmy ciekawą szkołą dla uczniów, kończących szkołę średnią i zastanawiających się nad wyborem szkoły, dla studentów zastanawiających się nad rozszerzeniem swoich możliwości zawodowych oraz dla osób chcących stworzyć portfolio z charakterystyczną dla siebie nutą i jeszcze dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności i pasje.

Prace końcoworoczne z Concept Artu i Grafiki 3D w 2023

 Krótka wypowiedź o specjalizacji Concept art

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ

v   Możesz zaprojektować swoją indywidualną ścieżkę kształcenia, dobierając dodatkowy przedmiot z innej specjalizacji (patrz poniżej w programie zajęć).
v   Zajęcia prowadzone są hybrydowo, czyli, że możesz uczestniczyć w nich online lub stacjonarnie.
v   Otrzymasz zaświadczenie, uprawniające do zniżki studenckiej na programy Adobe.
v   Nauka wymaga od studentów czasu i zaangażowania. Oprócz obecności na zajęciach musisz poświęcić wiele czasu na samodzielną pracę poza szkołą, aby zrealizować cele programu.
v   Kontakt merytoryczny z wykładowcami w grupie zamkniętej na FB i Discord.
v   Nauka opierają się od pierwszego zjazdu na praktyce i ćwiczeniach.

Warunkiem ukończenia specjalizacji jest:

1. przygotowanie pracy końcowej z każdego przedmiotu w formie projektów końcowych oraz obrona tych prac.
2. Przy wybierze modułu 3D i Animacji w Blenderze, w trybie 2. letnim, to:
Zdobywasz w stopniu zaawansowanym umiejętności obsługi programów Adobe Photoshop i Blender [Grafiki 3D i Animacji] oraz uzyskujesz świadectwo i dyplom ukończenia Szkoły z tytułem Junior Grafik i Animator 3D ze znajomością painting digital w 2D.
3. Przy wyborze modułu Painting Digital i Rysunku tradycyjnego, uzyskujesz:
> po I roku podstawowy stopień umiejętności painting digital
> po II roku zaawansowany stopień umiejętności painting digital oraz świadectwo i dyplom ukończenia Szkoły,  specjalizacji Concept Art z tytułem Concept Artysta.

Jako Concept artysta i Grafik 3D możesz otrzymać  pracę w branżach kreatywnych, przykłady:

v  Concept Artysta:
Tworzenie konceptów wizualnych dla gier komputerowych, filmów, animacji, reklam, które służą jako podstawa dla dalszych prac artystycznych.
v  Grafik 3D:
Tworzenie modeli, tekstur i animacji w programach do grafiki 3D. Ta rola może obejmować prace nad projektami gier komputerowych, filmów, reklam, wizualizacji architektonicznych i wielu innych.
v   Animator 3D:
Tworzenie animacji trójwymiarowych dla różnych mediów, takich jak filmy, reklamy, gry komputerowe.
v  Artysta efektów specjalnych:
Tworzenie realistycznych efektów specjalnych w grafice 3D, takich jak symulacje płynów, tekstury, oświetlenie i wiele innych.
v  Projektant postaci:
Tworzenie trójwymiarowych postaci dla gier komputerowych, filmów animowanych, reklam, które odzwierciedlają ich wygląd, osobowość i styl.
Pamiętaj, że te stanowiska są tylko przykładami i istnieje wiele innych możliwości w dziedzinie grafiki 3D i concept artu. Wiele zależy od Twoich umiejętności, zainteresowań i preferencji.

PROGRAM CONCEPT ARTU

Podstawą programową specjalizacji Concept artu jest nauka tworzenia grafik koncepcyjnych, ilustracji 2D oraz grafiki 3D. Ilustracje tworzone przez koncept artystów przenoszą nas w intrygujący świat pełen fantazji, kreacji, emocji i zabawy.

 • Przedmiot obowiązkowy dla wszystkich słuchaczy: Digital painting (Pracownia I, Pracownia II)
 • Możesz zaprojektować swoją indywidualną ścieżkę kształcenia, dobierając dodatkowy przedmiot z innej specjalizacji. Jest to przedmiot fakultatywny (dodatkowy) realizowany w wybranej przez Ciebie opcji.
 • Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, spośród których możesz wybrać:
  – 4h Grafika 3D,
  – 5h Rysunek tradycyjny,
  – 4h Dodatkowe zajęcia painting digital,
  – lub inny, zasugerowany przez ciebie moduł.

ANIMACJE W BLENDERZE

ILUSTRACJE W 2D - PAINTING DIGITAL

POZNAJ WYKŁADOWCÓW

Niezależni ilustratorzy, kreatorzy i graficy tworzą w dwóch rodzajach mediów cyfrowym i tradycyjnym.  Jako wysokiej klasy specjaliści oraz pedagodzy uczą i inspirują naszych słuchaczy w sowa-edu.

Skontaktuj się z nami

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, Poznań
Nr konta bankowego Szkoły:
08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

Email

szkola@sowa-edu.pl