Portfolio Projektanta - Barbara Rychlik

  SZKOŁA GRAFIKI ROCZNA I DWULETNIA W POZNANIU


 OPIS SPECJALIZACJI


Grafika Komputerowa  zapewnia  nowoczesne metody nauczania, które odpowiadają na nieustanne zmiany kulturowe, rynkowe i technologiczne. Program Grafiki  jest otwarty i reaguje na zmieniające się oczekiwania słuchaczy, co w rezultacie pozwala zwiększyć ich szansę zatrudnienia.
Osoby, które ukończą specjalność grafiki, będą mogły swobodnie poruszać się w świecie reklamy, DTP (przygotowanie do druku), zajmować stanowiska grafików w agencjach, w instytucjach i ośrodkach kultury, w galeriach sztuki, w działach graficznych firm, przedsiębiorstwach i urzędach, a także realizować indywidualne potrzeby.

KOŃCOWE PRACE SŁUCHACZY 2021

  • Mamy ciekawą ofertę dla uczniów, kończących szkołę średnią i zastanawiających się nad wyborem szkoły, dla studentów, którzy chcą rozszerzyć swoje możliwości zawodowe oraz dla osób, które chcą rozwijać swoje zdolności i pasje.
  • Szkoła ma na celu również zaspokojenie potrzeb i ambicji, tych osób, które chcą zbudować portfolio potrzebne do aplikacji do szkół artystycznych, takich jak np. UAP lub gdzie indziej oraz profesjonalistów, którzy chcą odnowić swoją kreatywność poprzez osobiste projekty, jak również stworzyć nowe portfolio z charakterystyczną dla siebie nutą.

Czego możesz oczekiwać

Słuchacze szkoły mają możliwość (bezpłatnego) dokształcania się na dodatkowych kursach grafiki. Podczas I roku możesz wybrać zajęcia z InDesign, Illustratora czy Photoshopa.
Ponadto osoby uczące się w szkole, otrzymują zaświadczenie uprawniające  do zniżki studenckiej na programy Adobe.Nauka wymaga od słuchaczy czasu i zaangażowania.
Oprócz obecności na zajęciach, każdy student musi poświęcić wiele czasu na samodzielną pracę poza szkołą, aby zrealizować cele programu.

Po roku nauki (2 semestry)  otrzymasz Świadectwo i Dyplom Ukończenia Rocznej szkoły Grafiki Komputerowej., zdobywając umiejętności w stopniu podstawowym  w obsłudze programów Photoshop, Ilustrator, InDesign, tj. przygotowanie publikacji do druku oraz umiejętności podstawowego projektowania znaku, reklamy, typografii.

Asolwenci Policealnej Dwuletniej szkoły  (po 4 semestrach) uzyskują zawód  Plastyka  – specjalność Grafik Komputerowy oraz otrzymują świadectwo i Dyplom .

PROGRAM GRAFIKI


W programie projektowania graficznego istotne są ćwiczenia praktyczne wzbogacone prezentacjami oraz  konsultacje prac rocznych słuchaczy.
Założenia programowe mają na celu przygotować słuchaczy do zawodu grafika, nauczyć ich zasad myślenia graficznego z wykorzystaniem najnowszych technik graficznych.

Przedmioty na I roku

Przedmioty na II roku

Na II roku oprócz warsztatów i ćwiczeń w stopniu zaawansowanym z Adobe Photoshopa oraz Illustratora. Proponujemy przedmioty, poniżej:

 WYKŁADOWCY


Mamy kompetentną grupę nauczycieli-grafików, wyróżniających się profesjonalnym zaangażowaniem w proces nowoczesnego nauczania. Są oni przyjaznymi dydaktykami, jak również  autorytetami potrafiącymi, łączyć swoje umiejętności z wartościami, które stają się dla studentów wzorem do naśladowania. Podejście takie, sprawia, że nauka grafiki staje się dla naszych słuchaczy bardziej przyjazna i dostosowana do aktualnych trendów.

 .

PRACOWNIE SZKOŁY


Pracownie szkoły wyposażone są w komputery stacjonarne, laptopy, tablety graficzne, sprzęt sieciowy, routery oraz projektory, które pozwalają na wyświetlanie wysokiej jakości obrazu i prowadzenie znakomitych prezentacji.

Skontaktuj się z nami

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, Poznań
Konto Szkoły
Santander: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

Email

szkola@sowa-edu.pl