Jesteśmy Szkołą Sztuk Pięknych Sowa-edu

  SZKOŁA GRAFIKI ROCZNA I DWULETNIA W POZNANIU


 OPIS SPECJALIZACJI


Grafika Komputerowa  zapewnia  nowoczesne metody nauczania, które odpowiadają na nieustanne zmiany kulturowe, rynkowe i technologiczne. Program Grafiki  jest otwarty i reaguje na zmieniające się oczekiwania studentów, co w rezultacie pozwala zwiększyć ich szansę zatrudnienia.
Osoby, które ukończą specjalność grafiki, będą mogły swobodnie poruszać się w świecie reklamy, DTP (przygotowanie do druku), zajmować stanowiska grafików w agencjach, w instytucjach i ośrodkach kultury, w galeriach sztuki, w działach graficznych firm, przedsiębiorstwach i urzędach, a także realizować indywidualne potrzeby.

KOŃCOWE PRACE SŁUCHACZY 2021

 • Mamy ciekawą ofertę dla uczniów, kończących szkołę średnią i zastanawiających się nad wyborem szkoły, dla studentów, którzy chcą rozszerzyć swoje możliwości zawodowe oraz dla osób, które chcą rozwijać swoje zdolności i pasje.
 • Szkoła ma na celu również zaspokojenie potrzeb i ambicji, tych osób, które chcą zbudować portfolio potrzebne do aplikacji do szkół artystycznych, takich jak np. UAP lub gdzie indziej oraz profesjonalistów, którzy chcą odnowić swoją kreatywność poprzez osobiste projekty, jak również stworzyć nowe portfolio z charakterystyczną dla siebie nutą.

 Krótka Video-wypowiedź słuchaczki

I roku grafiki komputerowej.…….

Czego możesz oczekiwać

Studenci szkoły mają możliwość (bezpłatnego) dokształcania się na dodatkowych kursach grafiki. Podczas I roku możesz wybrać zajęcia z InDesign, Illustratora czy Photoshopa.
Ponadto osoby uczące się w szkole, otrzymują zaświadczenie uprawniające  do zniżki studenckiej na programy Adobe.

Nauka wymaga od studentów czasu i zaangażowania.
Oprócz obecności na zajęciach, każdy student musi poświęcić wiele czasu na samodzielną pracę poza szkołą, aby zrealizować cele programu.

Po roku nauki (2 semestry)  otrzymasz Świadectwo i Dyplom Ukończenia Rocznej szkoły Grafiki Komputerowej., zdobywając umiejętności w stopniu podstawowym  w obsłudze programów Photoshop, Ilustrator, InDesign, tj. przygotowanie publikacji do druku oraz umiejętności podstawowego projektowania znaku, reklamy, typografii.

Asolwenci Policealnej Dwuletniej szkoły  (po 4 semestrach) uzyskują zawód  Plastyka  – specjalność Grafik Komputerowy oraz otrzymują świadectwo i Dyplom .

PROGRAM GRAFIKI


W programie grafiki są ćwiczenia praktyczne wzbogacone prezentacjami.  Natomiast zajęcia oraz konsultacje w kolejnych etapach pracy nad projektami rocznymi słuchaczy prowadzą doświadczeni wykładowcy-praktycy z UAP.

Przedmioty na I roku

Przedmioty na II roku

Na II roku warsztaty i ćwiczenia  z Adobe Photoshopa oraz Illustratora są w stopniu zaawansowanym.

 WYKŁADOWCY


Mamy kompetentną grupę nauczycieli-grafików, wyróżniających się profesjonalnym zaangażowaniem w proces nowoczesnego nauczania. Są oni przyjaznymi dydaktykami, jak również  autorytetami potrafiącymi, łączyć swoje umiejętności z wartościami, które stają się dla studentów wzorem do naśladowania. Podejście takie, sprawia, że nauka grafiki staje się dla naszych studentów bardziej przyjazna i dostosowana do aktualnych trendów.

 .

PRACOWNIE SZKOŁY


Pracownie szkoły wyposażone są w komputery stacjonarne, laptopy, tablety graficzne, sprzęt sieciowy, routery oraz projektory, które pozwalają na wyświetlanie wysokiej jakości obrazu i prowadzenie znakomitych prezentacji.

REKRUTACJA DO ROCZNEJ I DWULETNIEJ SZKOŁY GRAFIKI KOMPUTEROWEJ


O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń

WYSOKOŚĆ CZESNEGO ZA ROK SZKOLNY 2021/2022
wynosi 4600  PLN,
z możliwością wyboru płatności w ratach:

– 9 rat po 511 PLN
– 10 rat po 460 PLN (jest możliwe, wtedy jednak pierwszą ratę należy wpłacić w miesiącu sierpniu).
Obowiązkowa opłata rekrutacyjna wynosi 400 PLN 

Naszym studentom zapewniamy również:

– zaświadczenie o kontynuacji nauki (dla ZUS)
– dyplom i świadectwo ukończenia Studium w języku polskim i angielskim
– przeglądy/egzaminy semestralne.

 WYMAGANE DOKUMENTY:

– wypełniony formularz zgłoszeniowy (poniżej) i  fotografie legitymacyjne (3,5×4,5cm)
Pamiętaj, przychodząc podpisać umowę, zabierz ze sobą dowód osobisty (do wglądu), świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz  opłatę wpisową lub kserokopie dowodu wniesienia opłaty na konto szkoły.

WAŻNE INFO DLA STUDENTÓW

Nie zwlekaj, o przyjęciu na listę uczestnictwa w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

Nauka trwa od października do połowy czerwca.
Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie w wybrane dnie weekendu.
Wystawiamy zaświadczenia uprawniające do zniżki studenckiej na programy Adobe.
Ponadto dla studentów szkoły i studium  spoza Polski oferujemy kurs języka polskiego dla obcokrajowców  www.sowa-lingua.pl

.

UWAGA

 • Wysokość czesnego może wzrosnąć w przyszłych latach dla nowych i stałych studentów, zgodnie z inflacyjną kwotą ustaloną przez rząd.
 • Absolwenci naszej szkoły, zapisując się na kolejną specjalizację są zwolnieni z opłaty wpisowej, czyli otrzymują zniżkę w wysokości 400zł.

Ważne info

Biuro szkoły czynne od 1. września do 15. czerwca (pon.- pt. godz. 15.30- 18.00)
Podczas wakacji proszę umawiać się na spotkanie w biurze telefonicznie lub mailowo

Adres /Konto szkoły

Szkoła Sztuk Pięknych Sowa-edu
ul. Kasprzaka 22a, 60-237 Poznań
Santander: 08 1090 1346 0000 0001 0416 4480

Email

szkola@sowa-edu.pl

Telefon

61 865 38 47 lub 608 069 935

ZAPISZ SIĘ


FORMULARZ REKRUTACYJNY

Podczas wakacji na spotkanie rekrutacyjne umów się mailowo lub telefonicznie

  Raty:

  Szkoła:

  Studium zaawansowane:

  Specjalizacja:

  NAPISZ DO NAS

  .