Szymon Sznajder

Szymon Sznajder ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.
Laureat wielu wyróżnień i nagród, między innymi obydwa dyplomy zostały zakwalifikowane do Przeglądu Projektów Dyplomowych Graduation Projects.
Obecnie jako wykładowca prowadzi pracownie z przygotowania do druku na Uniwersytecie Artystycznym , jak również aktywnie projektuje wiele zleceń komercyjnych w swoim studio “Typolis”.

Szymon Sznajder specjalizuje się w projektowaniu krojów pism, projektowaniu książek, wydawnictw oraz identyfikacji wizualnych,  Szczególny nacisk kładąc na jakość typografii, czyli posługiwania się literą.
Tak pisze o swojej pracy i pasji:
“Litery to elementarne pierwiastki budujące jakość przekazu w komunikacji wizualnej. Litery to potęga, litery to moc! To dzięki literom zostały uwiecznione genialne myśli oraz powstały logotypy najpotężniejszych marek. Ponieważ to tylko dzięki pięknym literom i perfekcyjnej typografii mamy do czynienia z ekskluzywnym komunikatem wizualnym.
Niezmiennie fascynujące jest rysowanie „krojenie” liter na potrzeby indywidualnego zlecenia. Litery oprócz swojej wartości fonetycznej niosą ogromny ładunek emocjonalny. Czasami mówią że są np. odpowiednie, neutralne, klasyczne czy nowoczesne. Innym razem znowu mówią że są: mocne, rzetelne, godne zaufania i widoczne. Jeżeli typografia jest ustawiona w sposób doskonały, to nie trzeba już nic innego aby komunikat był skuteczny. Wtedy to pozostałe elementy graficzne przekazu wizualnego funkcjonują jako wartość dodana a nie jako koło ratunkowe maskujące podstawowe braki.”

Zainteresowania:
Type design, projektowanie wydawnictw, przygotowanie do druku, fotografia.
W szkole sowa-edu prowadzi pracownie Typografii i Projektowania znaku na kierunku Grafiki ora prowadzi zajęcia z UI Design.

Top