Wojciech Siejak

Wojtek Siejak jest absolwentem Wydziału Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Obecnie jest asystentem w tejże pracowni.
Jego projekt „ Zawsze chciałem być psem… Nawet okropnym ” został nominowany do Grand Prix w 42. edycji Konkursu na Najlepszy Dyplom Uczeln i im. Marii Dokowicz.
Na codzień oprócz pracy na UAP pracuje jako dyrektor artystyczny w Pigeon Studio w Krakowie, gdzie na co dzień rozwija swoje umiejętności.Współpracuje również z festiwalem Animator.
Jako animator i reżyser filmów animowanych, mówi:
“…….myślę, że animacja to właściwie jedyna forma sztuki wizualnej, w jakiej mogę siebie wyobrazić, ponieważ moje koncepcje stają się czasami dość złożone i surrealistyczne. Dlatego też dodatkowy wymiar czasu w połączeniu z nieskończoną swobodą wizualną, jaką daje grafika komputerowa, tworzą mieszankę, której po prostu nie mogę się oprzeć.”

W szkole Artystycznej Sowa-edu uczy animacji reklamowej na kierunku Grafiki, jak również prowadzi kursy dla młodzieży filmu animowanego za pomocą tabletów graficznych i programów komputerowych.

Top